Insightee

Případová studie - Personalizace eCommerce

O 75% vyšší průměrná hodnota objednávky (AOV)

Klient: eShop Hierbas Organicas, Mexiko

Hierbas Organicas logo

Společnost Hierbas Organicas (“Organické bylinky”) z Mexika se zabývá distribucí nejlepších čajů, bylinek a koření. Společnost Hierbas Organicas byla založena v roce 2013 s cílem přinášet zákazníkům kvalitnější výrobky a najít čaje, koření, bylinky, superpotraviny, doplňky a mnoho dalších věcí, které zákazníkům pomáhají dobře žít, zdravě se stravovat a dodávat tělu to, co potřebuje. Hierbas Organicas má v nabídce řadu ekologických i standardních produktů, které uspokojí všechny chutě.

Výzva

Výzva společnosti Hierbas Organicas byla společná mnoha malým podnikům. Společnost chtěla řešení, které by jí umožnilo poskytovat svým zákazníkům osobnější přístup. Zároveň chtěla společnost Hierbas Organicas pěstovat vztahy se svými poprvé nakupujícími. Potřebovali zvýšit počet opakovaných nakupujících, aby dosáhli svých požadovaných růstových cílů.

Řešení

1. Behaviorální segmentace

Zpracování celé prodejní historie netrvalo déle než několik okamžiků. Systém automaticky rozpoznal různé segmenty zákazníků a odpovídající potenciální tržby. Když José Alberto Apezteguia, generální ředitel společnosti Hierbas Organicas, objevil dva obzvláště velké segmenty zákazníků, kteří již přestali nakupovat a kteří vyžadují aktivaci, okamžitě věděl, koho a jak oslovit.

2. Prediktivní doporučování produktů

Prediktivní model analyzuje chování zákazníků v minulosti a navrhuje až tři produkty, které si každý zákazník s největší pravděpodobností koupí. Důkladná měření ukázala, že tato doporučení přinášejí zhruba o 85 % vyšší pravděpodobnost konverzí ve srovnání s náhodnými nabídkami produktů.

3. Automatizace retence zákazníků

Po počátečním ověření se Jose Alberto rozhodl automatizovat své týdenní e-maily na základě naší behaviorální segmentace a dále vylepšovat komunikaci pomocí našich prediktivních doporučení produktů. Určili jsme nejlepší dny pro komunikaci, díky čemuž se digitální marketing společnosti Hierbas Organicas stal mnohem chytřejším než dříve.

Dosažené výsledky

Jakmile José Alberto viděl výsledky kampaně, byl ohromen výší příjmů, které přinesla. Kampaně překonaly očekávání více než čtyřikrát.

Kromě toho jsme také zaznamenali o 55 % vyšší míru otevření e-mailů a o 47 % vyšší míru kliknutí než u předchozích kampaní. Firma také zaznamenala mimořádně vysoký počet objednávek od vracejících se zákazníků, což bylo cílem. To mělo za následek nejvyšší loajalitu zákazníků, jaké kdy společnost po kampani dosáhla. Věrnost zákazníků se téměř zdvojnásobila ve srovnání s průměrnými efekty předchozích kampaní.

V neposlední řadě byla průměrná hodnota objednávky (AOV), která byla výsledkem našich kampaní, o 75 % vyšší než AOV jiných dosavadních snah.

"The effectiveness of the personalized approach towards our customers exceeded my expectations."
Jose Alberto Apezteguia
Jose Alberto Apezteguia
Founder / Ecommerce Specialist at Hierbas Organicas de México

Chcete i vy snadno zlepšit váš byznys?

Služba a metoda

pro obchodní vhledy

Datový koučink

k ovládnutí síly skryté v datech

Školení ve firmách

jak dělat BI metodicky a správně