Insightee

Případová studie - Móda

O 85% vyšší konverze

Klient: Bow & Drape, USA

Bow&Drape logo

Bow&Drape se propaguje jako “značka, která inspiruje chytré a stylové ženy k tomu, aby se odlišily”. S Chiragem Nirmalem, generálním ředitelem společnosti Bow&Drape, jsme se setkali v Bostonu. Byl si vědom síly dat a potenciálu, který by personalizace mohla jejich společnosti přinést.

Výzva

Společnost Bow&Drape původně hledala nástroj, model nebo přístup, který by prodloužil dobu návštěv zákazníků na webových stránkách společnosti. Po prozkoumání jejich služby Google Analytics jsme se shodli, že úspěchem by bylo 25% zlepšení metriky průměrné délky návštěvy.

Řešení

Po analýze jejich podnikání a webu jsme navrhli model personalizace webových stránek.

S tímto cílem jsme vytáhli data ze služby Google Analytics a natrénovali na nich “prediktivní model”. Ten pak dokázal určit, které produkty budou s větší pravděpodobností zakoupeny během relace každého návštěvníka.

Implementace tohoto modelu přímo do webových stránek Bow&Drape jako sekce “Mohlo by se vám také líbit” byla otázkou několika dní.

Dosažené výsledky

Zkontrolovali jsme účinky našich změn. Nejenže bylo dosaženo původního cíle – lidé navštěvující webové stránky Bow&Drape byli natolik zvědaví na příslušné nabídky, že na webu strávili téměř o 40 % více času. Ještě lepším “vedlejším efektem” byla o 85 % vyšší pravděpodobnost, že návštěvnice po kliknutí na doporučený produkt uskuteční nákup.

"Doporučování pomocí prediktivního modelu bylo velmi snadné implementovat a zjistili jsme, že doporučení vedou s o 85% vyšší pravděpodobností k prodeji."
Chirag Nirmal
Chirag Nirmal
CTO at Bow&Drape

Další případovky

Chcete i vy snadno zlepšit váš byznys?

Služba a metoda

pro obchodní vhledy

Datový koučink

k ovládnutí síly skryté v datech

Školení ve firmách

jak dělat BI metodicky a správně