Insightee

Případová studie - Virtuální tržiště

O 46% zvýšený obrat

Klient: CGTrader, Litva

CGTrader logo

CGTrader je virtuální tržiště pro nákup a prodej 3D modelů vytvořených v aplikaci AutoCAD nebo podobných nástrojích. Nákupem konkrétních modelů ušetří konstruktéři čas, protože nemusejí vytvářet všechny detaily vybavení ve větším modelu. Tržiště také poskytuje návrhářům možnost zpeněžit dříve vytvořené modely (váza, jablko nebo třeba polštář apod.).

Výzva

Dalia Lasaite, marketingová ředitelka společnosti CGTrader, stála před nelehkým úkolem: Jak utratit marketingový rozpočet, aby dosáhla co největšího růstu společnosti?

Jedním z nejslibnějších kanálů byl e-mailový marketing. Věděli, že pobídky výrazně zlepšují prodej, ale chyběla jim segmentace a personalizace zákazníků, která by jim umožnila vytvořit správné pobídky.

Řešení

Stejným způsobem jako společnosti Hierbas Organicas jsme zpracovali data společnosti CGTrader. Tento projekt byl vlastně poněkud specifický, protože jsme pro ně vytvořili dvě “behaviorální segmentace” – jednu pro kupující a druhou pro prodávající. Společnost CGTrader mohla pro každý segment přizpůsobit své e-mailové zprávy a pobídky. Některé pobídky nám zpočátku připadaly velmi velkorysé, ale nakonec se nám vrátily ve zvýšených příjmech.

Dosažené výsledky

V porovnání s předchozími e-mailovými kampaněmi společnosti CGTrader jsme zaznamenali mnohem vyšší míru otevření a kliknutí. Ty také vedly k vyšší aktivitě kupujících i prodávajících, a tím i k vyšším příjmům.

Níže si můžete prohlédnout statistiky segmentovaných e-mailových kampaní ve srovnání s klasickým, “kobercovým” stylem e-mailingu.

How CGTrader achieved sales uplift with the Insightee method

Dalším poznatkem bylo, že kampaně fungovaly i s velmi jednoduchými šablonami e-mailů. Potvrdilo se, že lidé jsou zvědaví především na obsah a skutečné přínosy, nikoli na okázalý design.

"Odblokovali jsme o 46 % vyšší příjmy od našich kupujících a prodejců, zatímco výkonnost našich kampaní se zlepšila o 130 % v míře otevření, 79 % v míře prokliku a 113 % v míře konverze. Kampaně byly ziskové i po započtení všech velkorysých pobídek poskytovaných našim zákazníkům."
Dalia Lasaite
Dalia Lasaite
CEO at CGTrader

Chcete i vy snadno zlepšit váš byznys?

Služba a metoda

pro obchodní vhledy

Datový koučink

k ovládnutí síly skryté v datech

Školení ve firmách

jak dělat BI metodicky a správně